Skip to content

Szkolenia i kursy żeglarskie doskonałą przygodą

Stąpając suchą nogą na lądzie, młody, czy to starszy człowiek marzy o przygodzie związanej z wodą, a dokładniej o żeglarstwie. Biorąc tego typu wypoczynek mamy do wyboru czarter lub też zakup jednostki pływającej. Co z uprawnieniami? Czy są potrzebne? Otóż do długości kadłuba nie przekraczającej pewnej granicy uprawnienia nie są potrzebne tylko umiejętności, lecz gdy marzymy o prawdziwym pływaniu na jachcie potrzebne są stosowne dokumenty. Dlatego właśnie warto odbyć kursy i szkolenia żeglarskie.

Jak wygląda kurs żeglarski?


Jednym z nich jest patent żeglarski, który otrzymuje się po odbyciu kursu. W trakcie takiego eventu osoba zainteresowana zaznajamia się z budową jednostki pływającej, prowadzeniem jachtu (żaglowego, bądź motorowego), sposobami radzenia sobie w ciężkich warunkach, czy też samą obsługą. Zazwyczaj kurs żeglarski podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną, gdzie kursanci nauczani są pod kątem czynności jakie trzeba wykonywać mając do czynienia z zabawą tego typu.

Kursy nie są drogie, zazwyczaj jest to kosz około 1000 zł i są dość przyjemne ze względu na samo zjawisko jakim jest przebywanie na wodzie. Każdy kto ukończy pomyślnie taki kurs i zda egzamin może śmiało prowadzić jednostkę pływającą. Wrażenia których dozna się podczas rejsu z reguły są niezapominane i często opowiadane w gronie przyjaciół przez co kultywuje się w ten sposób zjawisko jakim jest żeglarstwo. Jedną z instytucji obejmującej nad tym patronat jest PTTK.

Czytaj więcej o kursach i szkoleniach żeglarskich na KompasYachting.pl

Gdzie znaleźć szkolenia żeglarskie?


Jest wiele szkół oferujących szkolenia żeglarskie. Najlepiej wybrać tą z dobrą renomą, gdzie jachty czy też łódki nie są wysłużone i sprawne pod kątem technicznym. Będziemy w ten sposób wiedzieć, że nie spotka nas żadna przykrość z powodu mankamentu sprzętu. Dobrze wyszkolona kadra powinna być cierpliwa i dokładnie wytłumaczyć jak należy zachowywać się na wodzie i pokazać wszystko na swoim przykładzie jak prowadzi się łódź z rozwagą i poszanowaniem dla innych "wodniaków".

Wypływając w rejs trzeba pamiętać, że wokół nas są również inni użytkownicy akwenu na którym przyjdzie nam się znajdować, więc musimy mieć to na uwadze. Dobry nauczyciel nauczy nas nie tylko sprawności zachowawczej w takich warunkach, ale też tego, że np. żeglarstwo trzeba przeżywać oddając się odrobinie relaksu i przyjemności z racji tego że uprawiamy tą wspaniałą dziedzinę.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options