Skip to content

Jak leczyć objawy kaca? Jakie dobre i sprawdzone suplementy na kaca?

Kac to zatrucie alkoholowe, występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu. Etanol zawarty w napojach alkoholowych odpowiada za stan upojenia ale także przyczynia się do zmiany metabolizmu organizmu. Odwodnienie, zatrucie organizmu aldehydem octowym, niedobór glutaminy to najczęściej podawane przyczyny późniejszego kaca. Dolegliwości mu towarzyszące to ból głowy, nadwrażliwość na światło i hałas, silne pragnienie, mdłości, dreszcze, zaburzenia równowagi.

Poprawa samopoczucia

Większość objawów kaca da się złagodzić. Istnieją domowe sposoby na poprawę samopoczucia, jak choćby spożycie rosołu, ale nie zawsze się sprawdzają. Są na szczęście specjalistyczne środki, zawierające substancje, których w okresie kaca, brakuje organizmowi. Alkohol wypłukuje składniki mineralne, których niedobór należy szybko uzupełnić.

Dostarczenie elektrolitów do organizmu

Najważniejsze jest dostarczenie organizmowi szeroko rozumianych elektrolitów oraz zadbanie o prawidłowe nawodnienie. Jololit, Orsalit to produkty w postaci proszku do przygotowania płynu doustnego. W stanie odwodnienia i zaburzeń gospodarki wodno elektrolitowej konieczne jest uzupełnienie poziomu glukozy i minerały. Oprócz wspomnianych preparatów rozpuszczalnych, do walki z kacem, można użyć tabletek.

Skuteczne środki na kaca

Należy jednak pamiętać aby przy okazji przyjąć sporą ilość płynów, żeby nie dopuścić do zakwaszenia organizmu. Riposton oraz 2KC to najpopularniejsze środki ułatwiające przechodzenie przez efekty „dnia poprzedniego”. Rekomenduje się przyjmowanie 2KC przed spożyciem alkoholu i w jego trakcie, a także, jeśli objaw kaca jednak wystąpił, następnego dnia. Wszystko oczywiście w granicach zalecanej normy.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options